Zastosowanie kontroli paliwa

Monitorowanie zużycia paliwa, dzięki wykorzystaniu trackerów, pozwala nie tylko nadzorować ilość przejechanych kilometrów (co ma wpływ na rzeczywiste wydatki), ale także umożliwia zweryfikowanie stylu jazdy pracowników. Kontrola paliwa pozwala w prosty sposób ocenić, czy kierowca stosował się do zasad ekonomicznej jazdy, czy też pracował w sposób niekorzystnie wpływający na zwiększenie wydatków i szybszą eksploatację pojazdu. Wprowadzenie trackerów pozwala na wdrożenie standardów eco-drivingu. Pracodawca może przeprowadzić szkolenie pracowników, którzy nie zostali jeszcze zaznajomieni z tym nowym standardem w prowadzeniu pojazdów. Ponadto kontrola paliwa pozwala ograniczyć koszty eksploatacji poprzez zmniejszenie zużycia paliwa.

Kontrola paliwa może być stosowana w:

  • pojazdach osobowychMonitoring daje możliwość przyjrzenia się własnemu stylowi jazdy, czy jest zgodny z zasadami ekonomicznej jazdy. Ponadto gwarantuje dostęp do informacji o zużyciu paliwa, co stanowi okazję do zastanowienia się na wyborem alternatywnej trasy lub zmianą samochodu.
  • pojazdach ciężarowychTracker pozwala na monitorowanie zużycia paliwa i ograniczenie kosztów związanych z nakładami eksploatacyjnymi. System daje możliwość analizy jazdy kierowcy oraz ewentualne zmodyfikowanie trasy pod kątem ekonomicznym (np. niekiedy droga jest zbyt ruchliwa, by prawidłowo stosować się do zasad eco-drivingu, można wówczas przeanalizować, czy wybór innej trasy nie będzie lepszym rozwiązaniem).
  • pojazdach flotowych Urządzenie zainstalowane w pojazdach flotowych pozwala skontrolować faktyczną skalę zużycia paliwa i wykryć nieprawidłowości, np. porównując przemieszczanie się pojazdów, prowadzonych przez różnych kierowców na tej samej trasie. System chroni przed ewentualną kradzieżą, a także pozwala na gospodarką paliwową.
  • pojazdach komunalnychKontrola paliwa w pojazdach komunalnych daje możliwość weryfikowania jego zużycia zgodnie z innymi parametrami jazdy. W ten sposób można sprawdzić, czy nie doszło do ewentualnej kradzieży, a także czy pojazdy są w prawidłowy sposób użytkowane. Przekazywane przez magistralę CAN informacje pozwalają monitorować także stan techniczny pojazdu.
  • maszynach rolniczychracker pozwala na podgląd ilości zużywanego paliwa, co daje w sposób pośredni informacje o stanie wyeksploatowania maszyn. System umożliwia także monitorowanie prawidłowego poziomu zużycia i porównanie z parametrami. Właściciel może wychwycić ewentualne nieprawidłowości bieżącego stanu.
  • maszynach budowlanychKontrola paliwa w maszynach budowlanych umożliwia bieżący monitoring zużycia oraz ograniczenie kosztów wykonywanych robót. Ponadto przesyłane i archiwizowane dane tworzą bardzo czytelny zapis, pozwalając wychwycić ewentualne nieprawidłowości, jak np. kradzież.