Kontrola Paliwa

gas-station

Zgodnie z naszymi zasadami, oferujemy Klientom tylko to, co sami sprawdziliśmy i z czego jesteśmy zadowoleni. Dlatego długo nie wprowadzaliśmy do naszej oferty urządzeń, pozwalających na kontrolowanie poziomu paliwa w pojazdach. Są to rozwiązania dostępne na rynku od dawna, jednak dotychczasowa niska wiarygodność ich pomiarów oraz skomplikowany montaż zniechęcały nas do umieszczenia w ofercie. Zmieniliśmy zdanie dopiero w ostatnim czasie, ponieważ znaleźliśmy wreszcie odpowiednie urządzenie do kontroli paliwa – proste w instalacji, stabilne w działaniu i dostępne w rozsądnej cenie!

Model CAN S8 jest najnowszej generacji trackerem, który wykorzystuje sygnał wysyłany przez lokalizator GPS. Jest on przeznaczonym do montażu w samochodach poprzez podłączenie bezpośrednio do szyny CAN. Urządzenie wykorzystuje szynę informatyczną do komunikacji cyfrowej i przekazu szczegółowych informacji o wielu parametrach. Pozwala również na sczytywanie danych i przedstawienie ich w przyjaznej dla użytkownika postaci na platformie internetowej. Ponadto takie rozwiązanie pozwala zainstalować i uruchomić urządzenie bez konieczności ingerowania w instalację elektryczną auta, co zdecydowanie upraszcza montaż. Kontrola paliwa jest możliwa dzięki odczytom z tego samego czujnika, z którego korzysta komputer pokładowy. Nie zachodzi konieczność instalowania żadnej dodatkowej sondy – co było dotychczas standardem w urządzeniach do monitorowania poziomu paliwa.

W przypadku trackera CAN S8 warto pamiętać, że nie wszystkie pojazdy są zaopatrzone w magistralę CAN. Jest to uzależnione przede wszystkim od modelu i rocznika samochodu. Większość pojazdów wyprodukowanych po 2006 roku posiada szynę informatyczną na swoim wyposażeniu. Warto mieć na uwadze, że zaopatrzone są w nią także maszyny budowlane, jednostki pływające i różnego rodzaju urządzenia (np. generator prądu).

Czy warto zainwestować w kontrolę paliwa?

Teraz z czystym sumieniem możemy odpowiedzieć, że tak – jesteśmy spokojni o prawidłowe wskazania i bezproblemową pracę naszego nowego lokalizatora. Kontrola paliwa z wykorzystaniem technologii GPS daje możliwość monitorowania jego spalania na każdej z przejechanych tras. Tracker zapisuje informacje i generuje raporty, które można wykorzystać do porównania pracy poszczególnych osób, jak i samych tras. Ponadto umożliwia nadzór nad działaniami pracowników, weryfikując czy samochód służbowy jest wykorzystywany wyłącznie do celów zawodowych.

Poniżej zrzut ekranu prezentujący system monitoringu floty, który umożliwia dokładną kontrolę paliwa.

Dodaj komentarz