Bezpieczeństwo osób niewidomych i niepełnosprawnych

     Niektórzy z nas mają w rodzinie osoby niewidome, które chciałyby normalnie funkcjonować w środowisku. Wiele z tych osób świetnie sobie radzi w trakcie krótkich spacerów, wycieczek czy zakupów. Niektóre jednak boją się oddalać ze swojej okolicy, w obawie przed zgubieniem drogi powrotnej. Dla takich osób doskonałym rozwiązaniem jest traker.

     Traker to urządzenie wielkości breloczka do kluczy, które łączy w sobie funkcje odbiornika GPS i telefonu komórkowego – odbiornik GPS mierzy współrzędne geograficzne miejsca, w którym się znajduje, a następnie przesyła je za pomocą sieci telefonii komórkowej pod wskazany adres. Adresem takim może być telefon komórkowy rodzica, czy opiekuna, albo serwer zbierający dane po to, żeby przedstawić je w czytelnej formie na mapie. Urządzenia te oferują wiele dodatkowych funkcji, takich jak możliwość wysłania sygnału alarmowego SOS, alarmu o wyjściu poza dozwolony obszar, alarmu o przekroczeniu zadanej prędkości, a niektóre pozwalają również na nawiązywanie połączeń głosowych ze zdefiniowanymi wcześniej numerami opiekunów.

     Wystarczy, że wychodząc z domu, osoba niewidoma zabierze ze sobą traker, a opiekun w każdej chwili będzie mógł sprawdzić gdzie dana osoba aktualnie przebywa. W sytuacji zagrożenia wystarczy wcisnąć przycisk SOS, a odpowiedni alarm zostanie wysłany do opiekuna, który będzie w stanie natychmiast określić miejsce przebywania swojego podopiecznego. Trakera można używać, jako telefonu komórkowego bez konieczności wpisywania numeru telefonu, czy wybierania odpowiedniego numeru z książki adresowej – po wciśnięciu przycisku traker dzwoni pod jeden spośród zdefiniowanych wcześniej numerów. Jeżeli pierwszy numer nie odpowiada, to automatycznie zaczyna dzwonić pod kolejne numery, a takich numerów można zdefiniować kilka.

     Trakery są bardzo proste w obsłudze – mają tylko włącznik i duży, wygodny w obsłudze przycisk SOS. Raz skonfigurowane działają zaraz po włączeniu, a po naładowaniu potrafią pracować nawet do 30tu godzin (w zależności od modelu).

     Jako jedyni na rynku nie tylko oferujemy w sprzedaży odpowiednie urządzenia, ale również dostęp na preferencyjnych warunkach do odpowiedniej aplikacji, która ułatwia konfigurację urządzenia, zbiera i przechowuje wszystkie przesłane dane, oraz umożliwia ich pokazanie w czytelnej formie.

Dodaj komentarz