Off road czyli lokalizacja GPS w terenie

W tym roku jak zwykle postanowiliśmy spędzić Andrzejki z klubem Polskioffroad w Górach Świętokrzyskich. Tym razem impreza była zorganizowana w okolicach Chęcin, z bazą w Zamku Rycerskim Sobków – to pięknie odrestaurowana fortalicja z XVI’go wieku, w której dzisiaj mieści się hotel z restauracją, utrzymane w odpowiednim klimacie.

Po piątkowej kolacji, spokojnej nocy (duchów w zamku brak) i sytym śniadaniu nastąpiło rozdanie roadbook’ów i rajd się rozpoczął. Załogi dobrały się w grupy po 2-3 auta i w odstępach czasowych wyjechały z Zamku. My pojechaliśmy dwoma LRami razem. Plan był taki, bez ciśnienia pokrążyć po wyznaczonych trasach i wypoczętym wrócić na andrzejkową biesiadę. W trakcie jazdy kilkukrotnie pomyliliśmy trasę, za każdym razem nasi dwaj piloci szli w zaparte, że każdy z nich ma rację, więc dochodziło do rozdzielenia naszej grupy, ale po kilku kilometrach znów się spotykaliśmy. W połowie trasy okazało się, że inni gubili się jeszcze częściej. i w związku z tym mamy całkiem niezły czas… a w takiej sytuacji Rafałowi zawsze włącza się żyłka sportowca – zamiast zgodnie z planem poszukać fajnej knajpki i zjeść obiad, pojechaliśmy dalej. Zakończyliśmy rzeczywiście jako pierwsi, ale punktacja liczyła się nie od czasu, a od zaliczonych odpowiedzi z roadbooka, a z tym mogło być różnie – pytania głównie o kolor kapliczek i krzyży, a w załodze sami faceci.

Jak się okazało w trakcie podsumowania, wszyscy uczestnicy uzyskali podobną liczbę punktów, dlatego ostateczna klasyfikacja została ustalona na podstawie wyników konkursów przeprowadzonych w trakcie biesiady andrzejkowej. A jakaż to była biesiada!

Nagrody oczywiście również były – pierwsze trzy miejsca zostały nagrodzone voucherami na kolejne imprezy organizowane przez Polskioffroad. Ponieważ w trakcie rajdu doszło do awarii jednego z pojazdów (urwane koło) to załoga, która pomogła zaholować uszkodzony samochód, dostała nagrodę fair play, którą był tracker V520, ufundowany przez LC Systems Sp. z o.o.

Zdjęcia z imprezy dostępne są na stronie organizatora imprezy:
Galeria zdjęcić 1
Galeria zdjęcić 2

Dodaj komentarz