Niższe koszty ubezpieczenia pojazdu

Temat zniżek na ubezpieczenie pojazdów zawsze jest interesujący, niestety zwykle tylko ze strony właściciela pojazdu… w przeszłości kilkukrotnie pytaliśmy naszego agenta ubezpieczeniowego o możliwość przyznania dodatkowej zniżki na ubezpieczenie AC dla pojazdów objętych systemem monitoringu. Odpowiedź zawsze była odmowna. Monitoring pojazdu był wręcz obowiązkowy w przypadku pojazdów o znacznej wartości, ale nie powodował przyznania zniżek, a jedynie umożliwiał ubezpieczenie pojazdu.

Jednak nawet w branży ubezpieczeniowej zachodzą zmiany i dzisiaj temat zniżek na ubezpieczenie wygląda znacznie lepiej – kilka towarzystw ubezpieczeniowych oferuje dodatkowe zniżki w wysokości od 5% do 20% dla pojazdów objętych systemem monitorowania wykorzystującym lokalizację GPS. W celu przyznania zniżki towarzystwa ubezpieczeniowe wymagają przedstawienia umowy monitoringu pokrywającej się w zakresie czasowym i terytorialnym z umową ubezpieczenia pojazdu.

Warto zapytać swojego agenta ubezpieczeniowego o dodatkowy rabat za zabezpieczenie pojazdu w systemie monitoringu – koszt instalacji i usługi monitoringu może zostać w pełni pokryty zniżką, a nasz pojazd będzie znacznie lepiej zabezpieczony!

Dodaj komentarz