Koszt użytkowania trakera

Koszt użytkowania trakera uzależniony jest od wybranego zastosowania. Zupełnie inny będzie dla turysty wykorzystującego go okazjonalnie w trakcie wypraw, a inny dla posiadacza pojazdu regularnie kursującego po całej Europie, zawsze jednak będzie zawierał koszt utrzymania karty SIM zainstalowanej w urządzeniu. Drugim elementem kosztowym jest opłata za dostęp do naszego systemu monitoringu, która jednak nie jest obowiązkowa.

Koszt utrzymania karty SIM może wynosić nawet kilkanaście złotych rocznie jeżeli urządzenie wykorzystywane jest okazjonalnie w trakcie wypraw – w takich sytuacjach najkorzystniej jest używać kart typu prepaid. W przypadku kiedy traker zainstalowany jest w ciężarówce jeżdżącej po całej Europie koszt transmisji danych w zależności od kraju i operatora może sięgać kilkudziesięciu złotych miesięcznie – w takiej sytuacji należy rozważyć wykorzystanie dedykowanej karty do transmisji danych z umową abonamentową.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów oferujemy naszym klientom trzy warianty korzystania z naszych usług:

  1. dla posiadaczy pojazdów prywatnych – prepaidowy dostęp do systemu monitoringu bez umowy abonamentowej. W tej sytuacji klient płaci tylko za te miesiące kiedy chce posiadać dostęp. Koszt utrzymania karty SIM leży po stronie klienta. Opcja bez umowy ogranicza liczbę monitorowanych pojazdów do dwóch.
  2. dla osób odpowiedzialnych za zarządzanie flotą firmową – abonamentowy dostęp do systemu monitoringu. W tej sytuacji całkowity koszt dostępu do systemu i kosztów transmisji zawarty jest w opłacie abonamentowej.
  3. dla osób korzystających z trakerów osobistych – prepaidowy dostęp do systemu monitoringu bez umowy abonamentowej, z miesięcznym okresem bezpłatnego korzystania z systemu po zakupie urządzenia w naszej firmie. W tej sytuacji klient płaci tylko za te miesiące kiedy chce posiadać dostęp. Koszt utrzymania karty SIM leży po stronie klienta

    W celu obliczenia rzeczywistego kosztu użytkowania trakera niezbędne jest przekazanie informacji o przewidywanym celu i sposobie korzystania z urządzenia – zaproponujemy najkorzystniejszy wariant.