Korzyści z zastosowania systemu lokalizacji GPS

 1. ułatwia zarządzanie flotą pojazdów

  Daje czytelny komunikat o aktualnym obłożeniu całej floty (wolnych i zajętych pojazdach), a także o położeniu poszczególnych jednostek. Determinuje to działania wpływające na optymalizację zarządzania flotą.

 2. umożliwia zwiększenie terminowości świadczonych usług transportowych

  Lokalizacja GPS pozwala na wybór odpowiedniej trasy, a także analizę danych dotyczących przebiegu różnych tras. Na tej podstawie można zdecydować się na najbardziej optymalną drogę transportową. Bieżąca informacja o dostępności pojazdów całej floty daje także możliwość wyboru samochodu, znajdującego się najbliżej miejsca docelowego. W ten sposób można poprawić terminowość dostawy, a przy okazji oszczędzić finanse.

 3. pozwala na kontrolę wykorzystania pojazdów

  Stały podgląd aktualnego użytkowania floty ogranicza nieautoryzowane przebiegi ponad 90%, wpływając korzystnie również na ograniczenie zużycia paliwa. System rejestruje przebieg każdej trasy, co pozwala zweryfikować, czy użytkownik nie wykonał pozasłużbowych przejazdów.

 4. generuje oszczędności finansowe

  Wynika to z faktycznego zmniejszenia wydatków związanych z utrzymaniem oraz ubezpieczeniem. System pozwala na rozdzielenie przejazdów służbowych i prywatnych, może także przyczynić się do uzyskania zniżki przy ubezpieczeniu AC.

 5. zwiększa poziom bezpieczeństwa użytkowników i pojazdów

  Monitorowanie GPS dostarcza centrali informacji o położeniu pojazdu, co pozwala na natychmiastową reakcję, w sytuacji, gdy pojazd zostanie skradziony bądź uszkodzony. Bezpieczeństwo poprawia zamontowany system powiadomienia o przychodzących alarmach. Działania niezgodne z protokołem zostają zakomunikowane poprzez wiadomość SMS, wysyłaną przez system na ustawiony numer.

 6. ułatwia rozliczanie pracowników z wykonywanych obowiązków oraz nadgodzin

  Pracodawca zyskuje informacje o przebytej trasie, ilości postojów, liczbie nadgodzin. Na podstawie danych system może wygenerować raporty dzienne, przejazdu oraz dobowe, stanowiące ważną przesłankę do naliczenia odpowiedniej wysokości wynagrodzenia.

 7. zapewnia stały i nieograniczony dostęp do informacji

  Nasze rozwiązanie umożliwia monitorowanie jednocześnie wielu pojazdów z uwzględnieniem wszystkich istotnych danych bez wpływu na efektywność pracy systemu. Lokalizacja GPS pozwala na podgląd danych o każdej porze. System odczytuje bardzo sprawnie informacje lokalizacyjne a czasie rzeczywistym.