Dzieci i osoby starsze

Wszystkie problemy związane z monitorowaniem dzieci oraz starszych osób rozwiązuje właśnie traker — pokazuje dokładną pozycję, przebytą trasę, przesyła informacje o pozycji, dodatkowo umożliwia dyskretne połączenie telefoniczne, co pozwala opiekunowi posłuchać, co się dzieje w otoczeniu trakera. Dodatkową zaletą trakera jest to, że zupełnie nie przypomina telefonu komórkowego, przez co mniej narażony jest na kradzież, a w przypadku zagrożenia można o tym dyskretnie poinformować opiekuna wciskając po prostu przycisk SOS.

Monitoring dzieci

         Każdy rodzic chciałby mieć pewność, że jego dziecko jest bezpieczne. Pierwszym krokiem do tego osiągnięcia tego celu jest wiedza gdzie dziecko przebywa, a drugim zapewnienie mu natychmiastowej komunikacji z opiekunem w przypadku jakichkolwiek problemów. Teoretycznie obydwa problemy może rozwiązać telefon komórkowy, ale rodzice nie zawsze chcą, aby dziecko na co dzień używało komórki. Poza tym telefon nie pokaże nam dokładnej lokalizacji, a dziecko nie zawsze chce żebyśmy wiedzieli gdzie akurat przebywa…

         Obydwa te problemy rozwiązuje właśnie tracker – pokazuje dokładną pozycję, przebytą trasę, przesyła informacje o pozycji bez wiedzy dziecka, dodatkowo umożliwia dyskretne połączenie telefoniczne, co pozwala opiekunowi posłuchać, co się dzieje w otoczeniu trackera. Dodatkową zaletą trackera jest to, że zupełnie nie przypomina telefonu komórkowego, przez co mniej narażony jest na kradzież, a w przypadku zagrożenia można o tym dyskretnie poinformować opiekuna wciskając po prostu przycisk SOS.

         Równie dobrze taki tracker może sprawdzić się w sytuacji, kiedy naszymi dziećmi zajmuje się opiekunka – sprawdzimy czy była na spacerze, jak długo i gdzie, a w przypadku wątpliwości zawsze możemy posłuchać jak zachowuje się w stosunku do naszej pociechy.

Preferowane Model: Mini 102

Monitoring osób starszych

Niektórzy z nas mają pod opieką osoby starsze, często chore. Niestety nie możemy z nimi przebywać 24h na dobę, a moment kryzysowy może nadejść w każdej chwili i w każdym miejscu.

Znane są przypadki, kiedy osoby starsze gubią się w trakcie spaceru, zapominają jak wrócić do domu, albo po prostu tracą poczucie czasu i nie zdają sobie sprawy, że czas wracać. W takiej sytuacji tracker znów okazuje się niezastąpiony – wiemy gdzie jest, nikt go nie ukradnie, bo nie wygląda jak telefon, jest bardzo prosty w obsłudze, więc nawet starsza osoba bez problemu sobie z nim poradzi w sytuacji, kiedy będzie potrzebowała pomocy – wystarczy, że naciśnie przycisk SOS, aby połączyć się z opiekunem, który natychmiast dostanie informację o miejscu przebywania tej osoby.

Jeżeli naszym podopiecznym opiekuje się wynajęta pielęgniarka, to również mamy możliwość skontrolowania, jej zaangażowania w pracę – sprawdzimy czy była na spacerze, jak długo i gdzie, a w przypadku wątpliwości, zawsze możemy posłuchać jak zachowuje się w stosunku do swojego podopiecznego.

Preferowane Model: Mini 102

Dodaj komentarz