Koszty korzystania z lokalizacji GPS

Korzystanie z monitoringu pojazdów generuje zróżnicowane koszty, uzależnione przede wszystkim od charakteru zastosowania systemu oraz częstotliwości jego użytkowania. Do najważniejszych kosztów związanych z lokalizacją GPS należą wydatki na:

 • zakup urządzenia

  jest to jednorazowe obciążenie finansowe. Cena sprzętu w tym zakresie może wahać się od kilkuset złotych do ponad 1000 zł. Jest to uzależnione od modelu sprzętu oraz jego funkcjonalności.

 • montaż urządzenia

  jest to jednorazowy wydatek, który plasuje się na poziomie około 100 – 150 złotych. Niektóre przedsiębiorstwa oferują zniżki bądź darmowe przeprowadzenie instalacji przy zakupie urządzenia z ich oferty.

 • korzystanie z dostępu do sieci GSM

  jest to wydatek ponoszony wielokrotnie (np. regularnie co miesiąc lub w określonym przedziale czasu – w tym miesiącach, w których użytkowany jest system). Należy pamiętać, że użytkowanie systemu w roamingu międzynarodowym może podnieść koszty.

 • korzystanie z oprogramowania online

  jest to wydatek ponoszony wielokrotnie na rzecz dostępu do platformy internetowej, umożliwiającej monitorowanie GPS. Jest uzależniony od wybranego modelu – np. stały dostęp do platformy bądź dostęp w określonych miesiącach.

Co możemy zaoferować?

Mając świadomość odmiennych potrzeb naszych Klientów przygotowaliśmy następujące możliwości korzystania i opłat karty SIM:

Prepaidowy dostęp do systemu monitoringu Umowa abonamentowa
Dodatkowe miesięczne opłaty za użytkowanie Tak. Klient płaci za te miesiące, w których chce mieć dostęp do systemu. NIE
Koszt utrzymania karty SIM Po stronie Klienta Zawarty w abonamencie
Dodatkowe informacje Maksymalnie dwa pojazdy monitorowane.
 • Powiadamianie sms,
 • Wjazd i wyjazd ze strefy GEO / POI,
 • Zniżka AC,
 • Rozliczanie VAT26

Czym jest koszt utrzymania karty SIM?

Stałym wydatkiem dla każdego modelu urządzenia jest koszt utrzymania karty SIM. Każdy Klient otrzymuje od nas sprzęt skonfigurowany z kartą SIM, umożliwiający teletransmisję danych na serwer. Poprzez lokalizację GPS możliwe jest archiwizowanie oraz udostępnianie danych o lokalizacji i prędkościach, a także monitoring pojazdów w czasie rzeczywistym. Osoby, które nie korzystają z oferty abonamentowej (tu koszt utrzymania karty SIM wliczony jest w abonament), muszą sami opłacić kartę SIM. W zależności od wybranego modelu konieczne jest doładowanie inną kwotą.