Oparta na magistrali CAN kontrola paliwa niesie ze sobą liczne korzyści – poczynając od tych finansowych, a kończąc na tych stricte użytkowych. Informacja o zużyciu oraz aktualnym stanie zwiększa świadomość o stylu jazdy (własnym bądź pracowników), a także dostarcza pośrednio wiadomości o stanie technicznym pojazdu, czy też pozwala zaplanować wydatki w oparciu o otrzymane dane.
-
Możliwość zweryfikowania ilości spalonego paliwa na każdej przebytej trasie
Daje to okazję do przeanalizowania stylu jazdy (samochodem prywatnym bądź poszczególnych pracowników). To okazja do sprawdzenia ekonomiki jazdy. Użytkownicy mogą sprawdzić czy jeżdżą zgodnie z zasadami eco-drivingu.
-
Szansa na zredukowanie zużycia paliwa o kilkanaście procent
Kontrola paliwa umożliwia zweryfikowanie przejazdów służbowych i prywatnych, a tym samym ograniczenie wydatków. Dodatkowe oszczędności generuje także jazda ekonomiczna, a tracker pozwala monitorować, czy kierowca stosuje się do jej zasad.
-
Zabezpieczenie przed kradzieżą
Stały monitoring poziomu paliwa pozwala nadzorować faktyczny jego stan z uwzględnieniem wszystkich punktów tankowania oraz ilości pobranego i upuszczanego paliwa. Zastosowanie kontroli daje narzędzie do oddzielenia przejazdów prywatnych i służbowych.
-
Wsparcie w ochronie pojazdu
Dzięki informacjom przekazanym z magistrali CAN, dotyczących spalania, możliwe jest zweryfikowanie kondycji silnika pojazdu. Ponadto wykaz punktów tankowania umożliwia sprawdzenie, czy pojazd był tankowany w punktach autoryzowanych, a więc czy dostarczone paliwo było dobrej jakości.
-
Pomoc w planowaniu wydatków
Kontrola paliwa jest szczególnie przydatna w przypadku częstego podróżowania bądź zarządzania większą flotą pojazdów. Umożliwia zaplanowanie wydatków na podstawie informacji z przebytych tras, przy założeniu ich powtarzalności.
-
Poprawa bezpieczeństwa i kultury jazdy
Na podstawie informacji o zużyciu paliwa można wyciągnąć wnioski dotyczące stylu jazdy, a nawet zgodności z przepisami drogowymi. Stosując się do zasad ekonomiki jazdy, co pozwala nadzorować system, można zwiększyć bezpieczeństwo kierowców.
Dzięki wdrożeniu systemu kontroli paliwa możliwe jest zoptymalizowanie zarządzania flotą pojazdów, jak też użytkowania pojazdów prywatnych. Łatwa obsługa i nieograniczona dostępność (z każdego miejsca z dostępem do Internetu) umożliwiają proste użytkowanie i uzyskanie bieżącej informacji.