CAN S8

GV65A

Jednym z najbardziej zaawansowanych trackerów, dostępnych obecnie na rynku jest model CAN S8. Urządzenie jest przystosowane do monitorowania pojazdów w sposób kompleksowy – w szczególności samochodów ciężarowych oraz maszyn. Posiada wbudowany moduł CAN Logistic II, który pobiera dane bezpośrednio z szyny CAN (Controller Area Network). Dzięki specjalnemu bezprzewodowemu modułowi odczyt danych z szyny CAN nie wymaga fizycznego wpinania się w wiązkę szyny. Umożliwia to pozyskanie bardzo wielu istotnych danych, umożliwiających kontrolę użytkowania pojazdów – przy czym zakres dostępnych do odczytu parametrów jest uzależniony od modelu i rodzaju rocznika (większość pojazdów wyprodukowanych po 2006 roku posiada już wbudowaną magistralę). Obok możliwości odczytu danych o pracy silnika (obroty, temperatura) możliwa jest kontrola paliwa (sprawdzenie poziomu i chwilowego zużycia). Atutem tego rozwiązania jest wysoka odporność CAN na zakłócenia, co zwiększa niezawodność naszego urządzenia.

Do modułu podstawowego można dołączyć moduł dodatkowy, który umożliwia zdalny odczyt pamięci tachografu oraz karty kierowcy umieszczonej w tachografie bez konieczności sprowadzania pojazdu do bazy i bez ingerencji kierowcy. Traker posiada wbudowaną baterię o pojemności 550mAh, która pozwala na monitorowanie położenia pojazdu również po wyłączeniu zapłonu, a zdalny odczyt tachografu możliwy jest nawet po 48 godzinach od wyłączenia zapłonu. Dzięki zewnętrznej antenie GPS, możliwe jest dowolne miejsce montażu trakera czy to ze względu na wygodę, czy dla bezpieczeństwa. Rewolucjonizuje to dotychczasowe rozwiązania do kontroli paliwa, które wymagały skomplikowanych prac montażowych urządzenia. Tracker CAN S8 nie wymaga ingerencji w instalację elektryczną i do odczytu parametrów wykorzystuje czujniki, z których korzysta komputer pokładowy.

Instalacja CAN S8 to nie tylko sprawny monitoring pojazdów, to sprawdzona kontrola paliwa. Przekonaj się ile paliwa zużywa Twoja flota! Sprawdź czy możesz obniżyć koszty związane z jazdą! Zweryfikuj tryb prowadzenia pojazdów i przekonaj się czy Ty i Twoi pracownicy jeździcie ekonomicznie!

Najważniejsze funkcje:

 1. Najnowszej generacji odbiornik u-blox All-In-One GPS, doskonały do ustalania pozycji nawet przy słabym sygnale.
 2. Czterozakresowy i wbudowany moduł GSM/GPRS (zapewniający sprawne działanie na całym świecie) obsługujący GSM 850/900/1800/1900 MHz.
 3. Zewnętrzny moduł CAN Logistic z bazą ponad 400 pojazdów.
 4. Szeroki zakres napięcia zasilającego 8-30V, pozwalający na montaż urządzenia w samochodach osobowych i ciężarowy, a także maszynach.
 5. Wbudowana bateria o pojemności 250mAh, umożliwiająca pracę urządzenia nawet kilka godzin po wyłączeniu stacyjki.
 6. Zamontowana pamięć wewnętrzna, umożliwiająca zapis do 24.000 punków w sytuacji, gdy pojazd znajduje się poza zasięgiem sieci GSM.
 7. Wbudowany moduł 3D dedykowany o pomiaru przyspieszenia.
 8. Wewnętrzna antena GPS.
 9. Wewnętrzna antena GSM.
 10. Dodatkowe porty, umożliwiające podłączenie alarmów zewnętrznych.
 11. Kompaktowe wymiary, prosty montaż i niewielkie zużycie energii.
 12. Możliwość podłączenia zewnętrznego czujnika temperatury 1Wire.
 13. Całkowita zgodność urządzenia z międzynarodowymi standardami telefonii komórkowej GSM.
 14. Dostęp do wielu parametrów pojazdu poprzez szynę CAN, m.in.:
  • Przebieg
  • Łączne zużycie paliwa
  • Kontrola paliwa (poziom)
  • Prędkość z ABSu
  • Dane z tachografu
  • Obroty silnika
  • Nacisk na oś
  • Temperatura silnika
  • Nacisk na pedał gazu
  • Czas pracy silnika
  • …i wiele innych

Dodaj komentarz