Monitoring pojazdów

Masz samochód, motocykl, czy skuter? Zastanawiałeś się, czy jest odpowiednio zabezpieczony przed kradzieżą?

Immobilizer, alarm, blokady mechaniczne… W dzisiejszych czasach to standard – tak samo dla nas, jak i dla złodziei.

Jesteś właścicielem czy managerem firmy posiadającej kilkanaście samochodów? Zastanawiasz się jak zmniejszyć koszty eksploatacji i poprawić monitoring pojazdów oraz jak sprawdzić w jaki sposób Twoi pracownicy wykorzystują samochody, ile kilometrów rzeczywiście przejeżdżają w ramach obowiązków służbowych, a ile prywatnie?

Specjalnie dla firm stworzyliśmy produkt pozwalający na stały monitoring floty oraz lokalizację GPS pojazdów.

Przedstawiamy system monitoringu floty jak i pojazdów prywatnych.

Monitoring floty

System monitoringu

MINIFLOTA to usługa kontroli, w tym także poziomu paliwa, wykorzystująca lokalizatory GPS montowane w autach i współpracujące z aplikacją. Ułatwia ona konfigurację urządzenia, zbiera i przechowuje wszystkie przesłane dane oraz umożliwia ich pokazanie w czytelnej formie.

W celu ułatwienia pełniejszego monitoringu floty, aplikacja umożliwia generowanie raportów, pozwalających między innymi na zliczenie czasu jazdy, czasu postoju i przejechanego dystansu dziennego. Na tej podstawie bardzo łatwo zorientować się jak wydajnie wykorzystywane jest auto. Pozwala to kontrolować poziom spalania paliwa, dzięki czemu dowiecie się Państwo w jakim stopniu wykorzystywany jest do pracy, a w jakim do załatwiania spraw prywatnych.

Dodatkową korzyścią wynikającą z użytkowania systemu monitoringu floty jest zwiększenie bezpieczeństwa samochodu. Ze względu na kompaktowe wymiary trakery montuje się w niewidocznych miejscach. Wyposażone są w baterię, która umożliwia działanie przez wiele godzin po odłączeniu zasilania. Posiadają takie funkcje jak alarm wyjścia poza obszar dozwolony, alarm przekroczenia prędkości czy wykrycia ruchu.

Niektóre z nich posiadają możliwość podłączenia do układu zapłonowego lub pompy paliwa pojazdu, co pozwala na zdalne odcięcie zapłonu w samochodzie — dlatego w razie kradzieży mamy dużą szansę na szybkie jego odnalezienie, zanim wyjedzie poza granice kraju albo zostanie rozmontowany.

W celu przetestowania naszego rozwiązania przygotowaliśmy konto testowe z dostępem do trakera zamontowanego w jednym z naszych samochodów.

Z jakimi problemami radzi sobie MINIFLOTA?

Przedsiębiorcy zarządzający całą flotą pojazdów borykają się z wieloma problemami. Kontrola wielu samochodów jednocześnie nie jest łatwa, szczególnie na długich trasach. Poniżej przedstawiamy najczęściej występujące niedogodności, które nasz system lokalizacji GPS może z łatwością rozwiązać, przyczyniając się do lepszego prosperowania i rozwoju firmy.

 1. Wysokie koszty eksploatacji, wynikające ze zbyt niskiej kontroli nad samochodami znajdującymi się w trasie — przy zarządzaniu dużą flotą samochodów łatwo o sytuację, kiedy dodatkowe koszty pojawiają się znikąd. Ciężko kontrolować każde auto osobno, bazując wyłącznie na raportach pracowników, które nie zawsze mogą być precyzyjne.

  Zastosowanie naszego systemu monitoringu floty, w którym główną rolę gra lokalizacja GPS sprawia, że wszystkie problemy tego typu znikają, a przedsiębiorstwo może znacznie obniżyć koszty eksploatacji środków transportu. Ogromne znaczenie ma kontrola przebywanej przez pracowników trasy — system umożliwia zadanie poprawnej drogi, z której zjechanie spowoduje alarm z natychmiastową informacją dla właściciela firmy.

  Szczegółowe informacje dotyczące przebytej trasy, prędkości i postojów pozwala także na bardzo prostą kontrolę paliwa. Uzyskane z monitoringu pojazdów dane umożliwią oszacowanie, czy samochód jest wykorzystywany wyłącznie do celów służbowych.

 2. Pracownicy wykorzystujący auta służbowe do celów prywatnych na własną rękę — pracownik może niezbyt rzetelnie rozliczać się z przebytych w celach służbowych kilometrów, co powoduje straty finansowe. Zlecenia mogą przez to zostać opóźnione, zwiększa się także zużycie firmowego paliwa.

  Monitoring floty pozwala z łatwością kontrolować działania pracowników, którzy znajdują się w trasie. Na bieżąco przedstawia dane dotyczące lokalizacji pojazdu, jego prędkości i postojów. Dzięki takim informacjom właściciel firmy od razu wie o wszystkich nieprawidłowościach. Trakery przesyłają dane o alarmach, które włączają się przy różnicach między trasą zadaną a rzeczywiście przebywaną, a także przy przekroczeniu dozwolonej prędkości dla pojazdu.

  Raporty generowane przez system, obejmujące wybrany przez użytkownika okres, także pozwalają na wykonanie odpowiednich porównań, które wykażą odstępstwa od normy. Tutaj również ma znaczenie dokładna kontrola paliwa, umożliwiona przez nasz dedykowany system.

 3. Kradzieże samochodów — jak każdy właściciel samochodu, przedsiębiorca zarządzający flotą powinien zabezpieczyć się na wypadek kradzieży. Służbowe auta ze względu na intensywną eksploatację i częste postoje w wielu miastach w kraju, mogą paść łupem złodzieja, dlatego ważne jest przygotowanie odpowiedniego planu na taką nieprzyjemną sytuację.

  Monitoring floty pojazdów firmowych, zastosowany w samochodach wraz z trakerami sprawia, że można szybko odnaleźć auto, korzystając z lokalizacji GPS. Urządzenia posiadają wyjątkowo wytrzymałą baterię, dlatego mogą nadawać sygnał przez wiele godzin. Dzięki temu umożliwiają przekazanie najważniejszych danych policji i odzyskanie samochodu, zanim będzie na to za późno. Niezawodność systemu sprawia, że jest to rozwiązanie spełniające oczekiwania każdego użytkownika.

Trakery dla klientów indywidualnych

Monitoring pojazdów, zastosowany w samochodach prywatnych wraz z trakerami sprawia, że można szybko odnaleźć auto, korzystając z lokalizacji GPS. Urządzenia posiadają wyjątkowo wytrzymałą baterię, dlatego mogą nadawać sygnał przez wiele godzin. Dzięki temu umożliwiają przekazanie najważniejszych danych policji i odzyskanie samochodu, zanim będzie na to za późno. Niezawodność systemu sprawia, że jest to rozwiązanie spełniające oczekiwania każdego użytkownika.

Ze względu na kompaktowe wymiary traker bardzo łatwo montuje się w pojeździe w niewidocznym miejscu. Podłączenie do instalacji jest również bardzo łatwe, dlatego można to zrobić samemu — mamy wtedy gwarancję, że nikt nie będzie wiedział o naszym dodatkowym zabezpieczeniu. Ze względu na kompaktowe wymiary traker bardzo łatwo montuje się w pojeździe w niewidocznym miejscu. Podłączenie do instalacji jest również bardzo łatwe, dlatego można to zrobić samemu — mamy wtedy gwarancję, że nikt nie będzie wiedział o naszym dodatkowym zabezpieczeniu.

Traker pozwala na monitoring pojazdów w ruchu i na postoju, a dzięki wbudowanej baterii działa przez długi czas nawet po odcięciu zasilania. Stanowi dzięki temu niezawodny system w przypadku kradzieży, a także umożliwia przeprowadzanie kontroli paliwa.

Motocykle i skutery

Do motocykli czy skuterów dedykowane są trakery w hermetycznej obudowie — posiadają one również dodatkową możliwość podłączenia do układu zapłonowego lub pompy paliwa, co pozwala na zdalne odcięcie zapłonu w pojeździe.

Po co monitorować prywatne auto?

Uważasz, że Twój środek transportu jest mało atrakcyjny dla złodzieja, więc nie warto inwestować w jego zabezpieczenie za pomocą lokalizacji GPS? A może użytkuje go ktoś jeszcze oprócz Ciebie? Koszt instalacji i eksploatacji trakera nie jest wysoki, a czasem warto wiedzieć, gdzie samochód przebywał i kiedy…

Każdy użytkownik pojazdu, nie tylko firmowego, ale także prywatnego, boryka się z kilkoma poważnymi problemami, które mogą spędzać sen z powiek. Zastosowanie naszego nowoczesnego systemu pozwala rozwiązać wszystkie z nich. Do najczęściej występujących problemów należą:

 1. Kradzież — nie od dziś wiadomo, jak łatwo samochód może stać się łupem sprytnego złodzieja. Jeszcze częściej problem dotyczy motocykli i skuterów, przy których wystarczy chwila nieuwagi, by pożegnać się z nimi na zawsze.

  Alarm czy inne popularne zabezpieczenia nie zawsze są skuteczne — istnieją sposoby na przejście utrudnień tego typu. Strata tak cennego mienia nigdy nie jest przyjemnym doświadczeniem, dlatego warto zabezpieczyć się na taką ewentualność.

  Proponowany przez nas system co prawda nie ochroni samochodu czy innego środka transportu przed kradzieżą, jednak pozwoli na skuteczne działanie w razie jej nastąpienia. Lokalizator umożliwi szybkie poznanie aktualnego miejsca pobytu auta, dzięki czemu możliwe jest jego sprawne odzyskanie.

  Zamontowane w pojeździe trakery stale wysyłają sygnał ze współrzędnymi określającymi ich pozycję, w dodatku posiadają wytrzymałe zasilanie, dzięki któremu mogą działać przez wiele godzin. Istnieją także urządzenia, za pomocą których można unieruchomić zapłon samochodu, co ułatwi odzyskanie skradzionego auta.

 2. Pożyczanie auta — udostępniając swój samochód innym użytkownikom nie da się uniknąć zmartwień o to, gdzie pojazd się znajduje i jak często jest wykorzystywany.

  Monitoring pojazdów jest dobrym rozwiązaniem także dla rodzin. Przy wspólnym aucie dla całej rodziny można stracić kontrolę nad zużyciem paliwa, liczbą przebywanych dziennie kilometrów oraz lokalizacją samochodu. Z tego powodu trudno trzymać rękę na pulsie w przypadku budżetu przeznaczonego na eksploatację auta.

  Zainstalowanie w samochodzie, motocyklu lub skuterze trakera, zarządzanego za pomocą systemu monitoringu pojazdu z lokalizacją GPS, z którego można korzystać przez Internet, pozwoli dowolnie kontrolować wszystkie działania związane z zabezpieczonym pojazdem.

  Właściciel samochodu może nie tylko na bieżąco sprawdzać, gdzie ten się znajduje, ale także otrzyma wiadomość o alarmie w razie przekroczenia danej prędkości czy wyjazdu z dozwolonej strefy.

  Montaż urządzenia i podłączenie go do systemu monitoringu jest bardzo proste i możliwe do samodzielnego przeprowadzenia, co sprawia, że o jego instalacji mogą wiedzieć wyłącznie wybrane osoby. Dzięki temu kontrola paliwa jest łatwa do przeprowadzenia, a także można skutecznie zadbać o bezpieczeństwo swojego pojazdu. Takie działanie może także zmniejszyć koszty eksploatacji auta.

Dodaj komentarz